Eglė Masalskienė

psichologė, lektorė, mokymų pranešėja.

Su žmonėmis dirbu jau daugiau nei tris dešimtmečius, o psichologijoje esu nuo 1989-ųjų, kai baigiau Vilniaus universitetą. Per šį laiką mano profesinis kelias nusidriekė nuo individualaus konsultavimo iki interaktyvių seminarų ir inovatyvių mokymų metodikų kūrimo. Kasdien vis labiau įsitikinu – psichologija nėra tik teorija. Ji – gyva, įtraukianti ir labai reikalinga tiek asmeniniam augimui, tiek komandiniam darbui ar organizacijų vidiniam klimatui.

Ką veikiu šiandien?

Šiandien daugiausia dirbu su įmonėmis ir organizacijomis, kur vedu įvairius mokymus: apie dalykinį bendravimą, darbo su klientais subtilybes, streso valdymą, komandos formavimą, emocijų pažinimą ir savęs tobulinimą. Šiuos mokymus stengiuosi paversti ne tik informatyviais, bet ir žaismingais, kad jie ne vargintų, o įtrauktų ir įkvėptų.

Taip pat dėstau psichologiją M. Romerio universitete ir Tarptautinėje teisės ir verslo aukštojoje mokykloje – nuo valdymo ir komercijos psichologijos iki specialaus kurso „Emocijų pažinimas ir valdymas“. Darbas su studentais suteikia galimybę ne tik dalintis žiniomis, bet ir nuolat mokytis bei tobulėti pačiai.

Mano požiūris į psichologiją – praktiškas ir kūrybiškas

Dalyvauju projektuose, kuriuose kuriamos mokymo metodikos, simuliacinės užduotys, animuoti mokomieji filmukai. Man patinka ieškoti kūrybiškų būdų, kaip sudėtingas temas paversti paprastomis ir lengvai pritaikomomis kasdienybėje. Taip pat nuolat rašau straipsnius įvairiems leidiniams, tarp jų – „Aš ir psichologija“, „Pačiolio leidiniai“, „Lietuvos Rytas Stilius“ ir, žinoma, savo tinklaraštyje.

Kuo domiuosi ir ką taikau?

Esu sertifikuota MBTI (Myers-Briggs asmenybės tipologijos) taikytoja – tai viena populiariausių asmenybės pažinimo sistemų pasaulyje, plačiai naudojama organizacijų mokymuose. Taip pat gilinuosi į Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) metodiką, padedančią ne tik mažinti stresą, bet ir stiprinti kūrybingumą, produktyvumą, vidinę ramybę.

Šiuo metu studijuoju kognityvinę elgesio terapiją (KET), kuri suteikia papildomų žinių konsultavimui bei mokymų programų kūrimui. Dalis KET metodų puikiai tinka savarankiškai saviugdai – ypač, kai kalbame apie tikslų siekimą, motyvaciją, bendravimo įgūdžių lavinimą ar streso įveiką.

Ryšys su žmonėmis – svarbiausia

Man svarbu, kad kiekvienas seminaras būtų ne monologas, o nuoširdus pokalbis. Pirmiausia – užmegzti ryšį. Tik tada galima kalbėtis apie tai, kas svarbu, aktualu ir naudinga būtent jums ar jūsų komandai. Mano tikslas – kurti atmosferą, kurioje dalyviai ne tik įgytų žinių, bet ir patirtų teigiamų emocijų, grįžtų į darbus su įkvėpimu ir naujomis idėjomis.

Eglė Masalskienė
Eglė Masalskienė